sobota, 27 stycznia 2018

2004 Wycieczka do Pragi i Drezna

Wycieczka do Pragi i Drezna


Już kolejny raz odwiedzam te miasta. Tym razem na 4-dniowej wycieczce z Biura Podróży GLOB dla grypy parafialnej. Ja w roli pilota. Trochę za mało czasu, trochę za szybko. Daleka trasa a czas niedopasowany i powrót na 5 rano.
W trakcie wycieczki zwiedziliśmy Pragę – rynek starego miasta z ratuszem, Most Karola, Hradczany z katedrą św. Wita, zamkiem królewskim, parlament, złota uliczkę, ogrody Valdštejna. Braliśmy udział przedstawieniu Krizikove Fontanny piękne..
W Dreźnie zwiedzaliśmy Zwinger z Galerią Sempera oraz Tarasy Brühla nazywane również "Balkonem Europy. Z zewnątrz podziwialiśmy także Katedra Świętej Trójcy. Drezno nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Skutki wojny? piękne zabytki Zwingera, katedry wkomponowane w budynki powojenne, place bez perspektywy zabytkowej.
Przewodnicy w Pradze bardzo dobrzy, kompetentni, z dużą wiedzą. Grupa parafialna, ale pod przewodnictwem księdza, który miał cechy "duszy towarzystwa" - rozrywkowy, z humorem. Taka grupa dla pilota do przyjemność.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz