środa, 8 sierpnia 2018

2016 Beskidy

Beskidy 2016

Latem 2016 wyruszyliśmy na wycieczkę objazdową w Beskidy - dokładnie do Ustronia, Wisły i Cieszyna. W Ustroniu była baza wypadowa do zwiedzanych miejsc. Tam wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Czantorię oraz pieszo po trudach dotarliśmy na Równicę (884 m). Zwiedziliśmy miasto, które nie przedstawia większych atrakcji oraz uzdrowisko z ciekawą pijalnią wody (szkoda że daleko od centrum). Interesująca jest figura Chrystusa na bardzo wysokim cokole. Postać jest nieco pochylona, dlatego patrząc z doły można zobaczyć twarz Chrystusa. Robi wrażenie. Atrakcją widokową Ustronia są  obiekty uzdrowiskowe pobudowane w formie piramid widziane szczególnie z góry np z Czantorii. Kolejnym miastem uzdrowiskowym na trasie była Wisła z Wisłą. Można było pospacerować po parku i zobaczyć skocznię A. Małysza. 
posąg Chrystusa w Ustroniu

widok na Ustroń z kolejki zjeżdżającej z Czantorii

fontanny przy pijalni wód w Ustroniu

pijalnia wód w Ustroniu


wejście na Równicę

fontanna w parku w Wiśle

Wisła w Wiśle

Następnie pojechaliśmy do Cieszyna, aby zwiedzić graniczne miasto. Warte zobaczenia są pozostałości zamku czyli wieża widokowa i u jej podnóża romańska rotunda. Ciekawy jest także rynek miasta z zabytkowymi kamieniczkami i fontanną. miasto leży nad Olzą, przy której również zachowało się wiele cennych historycznych obiektów.


rynek w Cieszynie

kamieniczki na rynku w Cieszynie

wieża zamkowa w Cieszynie

rotunda cieszyńska

Olza- rzeka graniczna w Cieszynie

Kolejną trakcją na trasie był punkt, gdzie łączą się trzy granice Polski, Czech i Słowacji.
punkt styku trzech granic
Ostatnim miejscem godnym zobaczenie jest miejscowość w Czechach - Cierlicko Górne, gdzie w katastrofie lotniczej zginęli Żwirko i Wigura.
miejsce katastrofy lotniczej

to samo miejsceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz